Hľadaj >>
Uznania
Holloházi porcelán manufaktúra
Ako sa vyrába?
Múzeum porcelánu
Kontakty

Ak máte záujem dostávať informácie o našich produktoch, akcií a zaujímavostí, pridajte Vašu emailovú adresu na listinu správ.
Holloházi porcelán manufaktúra

Spoločnosť Hollóházi Porcelán ZRt. patrí medzi najstarších výrobcov porcelánu v Maďarsku. Na mieste, kde sa dnes nachádzajú budovy spoločnosti sa plynulo vykonáva priemyselná výroba už vyše 225 rokov. História malej manufaktúry učupenej v lese vo východnom cípe štátu sa začala písať v roku 1777, keď tu vznikla sklárska huta, ktorá vyrábala jednoduché ale krásne poháre, fľaše, sklenené nádoby.

Od roku 1831 sa v Hollóházi udomácnila aj výroba kameninových nádob. Jej výrobky boli skutočnými umeleckými dielami napriek tomu, že sa rodili v závode. Poklady foriem a motívov sa dedili z otca na syna, odovzdávali sa z rúk do rúk. Okrasné umenie a okrasné predmety sa objavili počiatkom 20. storočia. Prvý písomný doklad – vzorkovník kameninových nádob pochádza z roku 1903.

Obdobie kameninových nádob trvalo do roku 1948. Po znárodnení a zmene výrobných surovín i technológie vypaľovania sa závod špecializoval na výrobu porcelánu. Prvými výrobkami boli izolačné porcelánové telesá nízkeho napätia potrebné k elektrifikácii krajiny.

Po niekoľkých rokoch priemyselnej výroby porcelánu sa v Hollóházi od roku 1957 vyrába úžitkový porcelán: porcelánové servisy a ozdobné predmety. Zmysel pre krásu a odborná zručnosť pracovníkov pôvodného závodu na výrobu kameninových nádob sa prejavila aj pri výrobe porcelánu.
Od začiatku 60-tych rokov prevzali kreatívnu úlohu vývoja výrobkov odborne vzdelaní a nadaní priemyselní výtvarníci. Táto skutočnosť sa dodnes úspešne podieľa na tom, aby Hollóháza patrilo medzi významné dielne výroby maďarského porcelánu.

Kvalita technológie, použitých prvotných surovín i výrobkov spĺňa európske kritériá živcového tvrdého porcelánu. Toto dokazuje aj osvedčenie ISO 9001:2000 získaný na jeseň roku 2001. Jemne tvarované a vkusne zdobené výrobky Hollóházi Porcelán Rt. určené na každodenné použitie prinášajú eleganciu a náročnosť aj do všedných dní. Bohaté tradície, prax a nadšenie našich pracovníkov, ušľachtilé suroviny a ručná práca na vysokej úrovni – to všetko prispelo k tomu, že sa spoločnosť udržala, ba dokonca bola schopná rozvoja i v konkurencii závodov na výrobu porcelánu z celej Európy.

Copyright © 2007 NEW Profile s.r.o. výhradný dovozca pre SR a ČR, Bratislavská 3192, 945 01 Komárno
Tel.: 035 7741 822, Fax: 035 7741 822, Mobil: +421 903 446226, E-mail: info@newprofile.sk
WEB Design: gART